Wakacje – Fungicydy w rzepaku

Rzepak ozimy może być bardzo wcześnie zaatakowany przez grzyby i choroby. Jeśli nie będziemy stosować tutaj bardzo skutecznych fungicydów to cała uprawa będzie do zaorania.

Zimą nie sprzyjają nam warunki zwłaszcza w ostatnich latach. W Polsce zima bardziej przypomina jesień, bo mrozów i śniegu za wiele nie ma. To, dlatego utrzymanie rzepaku ozimego bez zastosowania odpowiedniego środka chemicznego jest bardzo trudne. Mróz zabija grzyby, ale tylko wtedy, kiedy między czasie nie spadł śnieg i nie ma warstwy ochronnej. Z drugiej strony, jeśli mróz jest zbyt duży to wymrozi uprawy.

To, dlatego nie ma tutaj złotego środka i trzeba uważać jak i co stosować żeby pomagać naszemu rzepakowi ozimemu. Najważniejszy w fungicydach jest skład oraz możliwość stosowania o konkretnej porze. Nowoczesne fungicydy można stosować nawet, jeśli temperatura jest trochę powyżej zera. To dobra wiadomość dla nas i właśnie w takie preparaty warto byłoby się zaopatrzyć, a wtedy przekonamy się, że naprawdę bardzo dobrze działają. Im lepiej wybierzemy tym lepiej dla naszych upraw, dlatego warto poświecić na to, chociaż trochę czasu, a przekonamy się, że nie był to czas stracony i dzięki temu mamy lepsze efekty na polu.

Stosowanie fungicydów w rzepaku ozimym

Trzeba się będzie dowiedzieć, jakie środki są najlepsze do zastosowania w naszym przypadku. Warto stosować nowości, jakie pojawiają się na rynku. Poza tym, że musimy wiedzieć, co stosować to warto czytać instrukcję jak to zrobić żeby ta skuteczność była praktycznie stu procentowa. Właśnie, dlatego potrzebna jest nam strona, dzięki której będzie można te wszystkie informacje zdobyć. Znajdziemy ją pod adresem fungicyd rzepak. W jednym miejscu zebrane są najlepsze i najbardziej sprawdzone informacje, dlatego warto tam zajrzeć i się wszystkiego dowiedzieć. Ochrona rzepaku to nasze zadanie i trzeba zrobić wszystko żeby je wykonać na najwyższym możliwym poziomie. Tylko wtedy będziemy zadowoleni z efektu, jaki uda się uzyskać.

You May Also Like

Dodaj komentarz