Na wycieczkę do Lwowa

Lwów jest miastem leżącym na Ukrainie na wschodnim pograniczu Roztocza i Wyżyny Podolskiej. Założony został około połowy trzynastego wieku przez króla Daniela Halickiego. Ale pierwsze oznaki osadnictwa na tym terenie pochodzą z piątego wieku naszej ery. Miasto nazwę swą zawdzięcza synowi króla, który nosił imię Lew. Do drugiej wojny światowej Lwów był miastem wielonarodowościowym. Mieszkali tu nie tylko Ukraińcy i Polacy, ale także Żydzi, Niemcy, Ormianie, Rosjanie, Czesi i jeszcze inne mniejszości narodowe.

Obecnie mieszka tu głównie ludność ukraińska. Lwów jest siódmym co do wielkości miastem Ukraińskim i ważnym ośrodkiem przemysłowym. Oraz liczącym się węzłem kolejowym, drogowym i lotniczym. Zamieszkuje go około 730 tysięcy mieszkańców. Każdego roku wielu turystów z zagranicy, a w tym także z Polski odwiedza to ciekawe miasto. W tym celu organizowane są wycieczki do Lwowa, jak i wyjazdy indywidualne. Gdyż centrum Lwowa mieści wiele pamiątek historycznych. I dzięki temu pod koniec dwudziestego wieku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Poza tym do Lwowa przybywa wielu młodych ludzi w celach edukacyjnych, gdyż jest on ważnym ośrodkiem nauki i kultury w tym regionie. Prężnie działa we Lwowie także mniejszość polska chcąca zachować polskość w kulturze, nauce i tradycji.

Co warto zwiedzić w ramach organizowanej wycieczki do Lwowa ?

Pierwszym miejscem godnym zatrzymania się jest rynek. Gdzie centralny plac rynku opasują ciekawe kamienice pamiętające osiemnasty wiek. Warto także zobaczyć nowy Ratusz i liczne Świątynie, które należą do różnych obrządków. Tym bardziej, że Kościoły należące do różnych wyznań często znajdują się blisko siebie. Innym miejscem wartym polecenia jest Opera Lwowska będąca jedną z największych wizytówek tego miasta. Piękna dekoracyjna fasada budynku, jak i liczne wewnętrzne zdobienia zafascynują niejednego. Tym wszystkim, którzy pragną obejrzeć miasto z góry warto polecić Wzgórze Zamkowe.

Panorama Lwowa z Góry Zamkowej jest niesłychanie malownicza i imponująca, gdyż widoczne są wszystkie kopuły Świątyń lwowskich. Warta jest zobaczenia i sfotografowania szczególnie, o zachodzie słońca. Poszukującym innych wrażeń można polecić Kasyno Szlacheckie, które można obejrzeć zewnątrz, a może nawet uda się od środka. Do najmniej znanych atrakcji turystycznych we Lwowie należy Muzeum NKWD. Ta skrywająca mroczną przeszłość kamienica, która służyła jako katownia może nie być dla każdego ciekawym obiektem do zwiedzania.

Zobacz także: Kolonie młodzieżowe Lwów

You May Also Like

Dodaj komentarz