Lwów – czy warto odwiedzić to miasto?

Decydując się wycieczki zagraniczne zwykle wybieramy kraje, gdzie możemy wypocząć pod palmami, zanurzyć się w ciepłym morzu i zwiedzić urokliwe miasteczka. Z takimi wyjazdami wiążą się jednak wysokie koszty biletów samolotowych i pobytu w tamtejszych hotelach. Szukamy atrakcji daleko, nie zastanawiając się nad tym, że ciekawe lokalizacje często znajdują się na nasze „wyciągnięcie ręki”.

Jednym z takich niedocenianych miejsc jest Lwów.

Miasto uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miast dawnej Galicji, więc pomysł wycieczki do Lwowa wydaje się być jak najbardziej uzasadniony. Serce miasta stanowi kilkadziesiąt zabytkowych kamienic, skupionych w śródmieściu. Dla Lwowa charakterystyczna jest niebywale gościnna ludność i specyficzny klimat. Poczujemy go rozkoszując się powoli kolejnymi kawami, czekoladami, spacerując po parkach czy też zwiedzając liczne atrakcje.

Piękna Ukraina Nocą - miasto Lwów

W mieście warto zobaczyć przede wszystkim Katedrę Ormiańską, znany cmentarz Orląt Lwowskich, Dawny Klasztor Bernardynów, Teatr Opery i Baletu oraz Wały Hetmańskie. Zachwycającym miejscem jest również Katedra Łacińska i znajdująca się tuż przy niej, bogato zdobiona rzeźbami – Kaplica Rodziny Boimów. Należy pamiętać, że ze Lwowem związane są także polskie kościoły i kultura. Jeżeli zatem lubimy nostalgiczne wycieczki, to z pewnością będzie to miejsce dla nas. Odkrywanie zanikających już śladów polskiego Lwowa może być bardzo fascynujące, szczególnie, że możemy natknąć się na nie w najmniej oczekiwanych momentach. Co warto zwiedzić we Lwowie?

Do odwiedzenia Lwowa zachęcić nas mogą również inne, organizacyjne aspekty. Z uwagi na to, że Ukraina to kraj graniczący z Polską, na zorganizowaną wycieczkę udać się możemy autokarem. Brak konieczności lotu powoduje, że ceny wycieczki do Lwowa są niezwykle atrakcyjne. Wyjazdy organizowane są z różnych polskich miast – bez trudu znaleźć można ofertę najbardziej nam odpowiadającą. Do wyboru mamy wycieczki jednodniowe, wycieczki integracyjne Rzeszów lub kilkudniowe. Dłuższe opcje często zawierają w programie także zwiedzanie okolic miasta, takich jak Krzemieniec czy Podhorce.

Organizowane są również wycieczki na Kresy Wschodnie, czyli część Ukrainy należącą niegdyś do Polski. Ich program obejmuje zwiedzanie Lwowa, Zbaraża, Chocimia i Kamieńca Podolskiego. Oczywiście, możemy również zdecydować się na dojazd do Lwowa we własnym zakresie, samochodem lub pociągiem. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku pociągu musimy nastawić się na długą podróż.

You May Also Like

1 Comment

Dodaj komentarz