Lwów- co warto zobaczyć?

co zabrac na Ukrainę

Europa Zachodnia powoli staje się coraz mniej bezpiecznym miejscem. Wszystko rzecz jasna przez liczne ataki terrorystyczne. Gdzie więc wybrać się na wakacje? Doskonałym wyborem może okazać się Ukraina. Choć na jej wschodnich granicach toczy się wojna z Rosją to Lwów znajduje się daleko. Na Ukrainie wciąż jest spokojnie i bezpiecznie. Z całą pewnością nie ma tam takich problemów jak w krajach Europy Zachodniej. Jeśli nie mamy chęci do tego, by wycieczkę po Lwowie planować samodzielnie skorzystajmy z usług jednego spośród wielu biur podróży, specjalizujących się w organizowaniu wycieczek po Lwowie.

Wycieczki do Lwowa trwają od 2 do nawet 7 dniu. Atrakcji jest tyle, że nawet przez dwa tygodnie nie będziemy mogli ze wszystkiego skorzystać. Wycieczki do Lwowa mają z reguły swoje stały punkty. Na pewno na każdej wycieczce obowiązkowo zwiedza się Lwowska Operę oraz rynek z ratuszem. Dla Polaków niezwykle ważne są miejsca związane z polską historią. Na porządnej wycieczce do Lwowa nie może więc zabraknąć również odwiedzin Starego Cmentarza Łyczakowskiego, znajduje się na nim również Cmentarz Orląt Lwowskich. Kolejnym ważnym punktem wycieczki jest z pewnością Pałac Hrabiny Potockiej. Jego niezwykła architektura do dnia dzisiejszego robi wrażenie na wszystkich zwiedzających. Podróż po Lwowie dostarczy nam również niezapomnianych doznań kulinarnych. Warto odwiedzić w szczególności najbardziej oryginalne miejsca takie jak Dom Legend.

wycieczka do lowa

Każde piętro tej ogromnej knajpy urządzone jest tematycznie, wystrój powiązany jest z najsłynniejszymi lwowskimi legendami. We Lwowie z całą pewnością warto odwiedzić wszystkie najpiękniejsze kościoły powstałe jeszcze gdy na tych ziemiach osiadli byli Polacy. Obok kościoła Bożego Ciała codziennie organizowane są pchle targi. To doskonała okazja do zakupu wielu cennych pamiątek z okresu przedwojennego. Przechadzając się po Lwowie warto mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Na starych kamienicach wciąż można znaleźć ślady bytności polaków. Znajdują się liczne napisy i szyldy. We Lwowie znajdował się ponadto Zamek zbudowany jeszcze za czasów Kazimierza Wielkiego. Dzisiaj w miejscu tym znajduje się Kopiec Unii Lubelskiej. Warto się postarać i wspiąć się na wzgórze. Z kopca rozpościera się przepiękny widok na całą lwowską panoramę. Na koniec warto odwiedzić lwowski skansen o nazwie Gaj Szewczenki. Na stosunkowo niewielkiej przestrzeni zgromadzono ponad setkę zabytkowych budynków.

You May Also Like

Dodaj komentarz