Jedziemy z dzieckiem w góry

Wakacje trwają w najlepsze, można rzec że to już właściwie półmetek. Jeżeli planujecie jeszcze w tym roku wyjazd w góry, to warto zaplanować co będziemy musieli zabrać ze sobą. Nie należy zapominać o warunkach panujących w górach, o dużej zmienności pogody i trudnościach związanych z ukształtowaniem terenu.

Dlatego jednym z ważniejszych elementów ubioru dziecka są odpowiednie buty. Najlepszymi na tego typu wyprawy są buty za kostkę, które posiadają podeszwę antypoślizgowa, najlepsze więc będą buty trekkingowe lub buty ortopedyczne dla dzieci, wytrzymałe, lekkie, gwarantujące pewny chód, wodoodporność ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Kolejny element to bluza. Zmienność pogody sprawia że czasem wystarczy nam tylko bluza a czasem aby nie wyziębić organizmu również bluza. Dlatego nie należy o niej zapominać w trakcie pakowania waszego górskiego ekwipunku. Kurtka, element obowiązkowy w górach. Ma chronić waszą pociech przed wiatrem, deszczem i zimnem.

Musi być odporna na wszelkie uszkodzenia czy otarcia. Następne będą spodnie. Muszą być ciepłe, najlepiej nie przemakalne aby bez problemów sprostały górskim warunkom. Nie należy zapominać również o ciepłej czapce. Jeżeli sprawę ubioru mamy załatwiona, to przechodzimy do kolejnych rzeczy potrzebnych w górach. Podstawą jest apteczka, w pełni wyposażona a dodatkowo zawierająca maść lub aerozol chłodzący czy zapas bandaży elastycznych. Jeżeli zamierzamy spacerować po górach nawet z naszą malutką pociechą to warto zaopatrzyć się nosidło, musi być ono jak najbezpieczniejsze i najwygodniejsze aby długie wędrówki mijały dziecku jak najlepiej. Nie należy zapominać o dobrze zbilansowanym prowiancie i odpowiedniej ilości płynów, w zależności od pogody ciepłych lub nieco chłodniejszych. Najważniejszą sprawą jednak jest to aby podróżują po górach z maluchem pamiętać o bezpieczeństwie. Można powiedzieć że musimy mieć oczy dookoła głowy. Również jeśli chodzi o dobór szlaków po których mamy się poruszać, dobierajmy je tak aby nasze dziecko nie musiało wkładać bardzo dużego wysiłku w ich pokonywanie.

co zabrac na Ukrainę

Nigdy nie ignorujmy ostrzeżeń pogodowych, nie poruszajmy się bez telefonu i map. Zabierajmy ze sobą również zapas chusteczek czy ręczników papierowych. Należy również pamiętać o kremach przeciwsłonecznych czy okularach, bo pomimo że są to góry to podczas ładnej pogody słońce może dać się we znaki. Mamy nadzieję że te rady pomogą w podróżach w góry z własnymi dziećmi.

You May Also Like

Dodaj komentarz